+90 212 674 4876 info@dolphiner.com TR | EN

Hakkımızda


1998 yılına kadar yalnızca iplik alım satımı faaliyetinde bulunan Dolphiner Tekstil, ticari faaliyetinin yanına büküm,çözgü üretimi ve iplik boyama fabrikasını kurarak üretim faaliyetini artırmış olup global hedefleri noktasında mısır fabrikasıyla yurt dışı açılımını başlatmıştır Dolphiner Tekstil, müşteri hedef kitlesi olan dokuma etiket üretiminin yanında tekstilin her alanında kullanılabilecek iplik konusunda önemli aşamalar kaydetmiş olup ulaştığı kalite standardına güvenerek " Dolphin" adı altında markalaşmış bulunmaktadır. Bu doğrultuda istenilen renk ve miktarda ipliği gereksinim duyulan kalite ve zamanda müşterilerine ulaştırabilmeyi başaran Dolphiner Tekstil, güven veren bir firma olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Şu anda tüm üretimini Türkiye ve mısır fabrikalarında gerçekleştiren Dolphiner Tekstil, her türlü polyester iplik boyaması , "two-for-one" özellikli makinelerinde 35 ile 450 denye arasında ipliklerin 160-1600 tpm arasında bükümü-çözgüye sarılması faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Dolphiner Tekstil'in temel ilkesi olan durmak geri gitmektir düşüncesini benimseyen,yönetici ve çalışanları bu doğrultuda sürekli öğrenmeyi, paylaşmayı ve gelişmeyi en önemli değer olarak benimsemektedir. Her zaman daha iyisi vardır ve müşteri en iyisine layıktır fikrinden hareket ederek, daha iyisini nasıl yapabilirimin heyecanını her an yaşamayı temel ilke edilmiştir.

Dolphiner Tekstil, sektördeki tecrübesi ile içinde bulunduğu piyasada kendisine köklü bir yer edinmiş olup. Uzun yıllara dayanan bilgi birikimini, entegre olmuş modern tesisleri, ileri teknoloji makine parkuru ve laboratuarları sayesinde tekstil ve etiket sektörünün önde gelen kuruluşları arasındadır. Özellikle son on yıllık dinamik yatırım enerjisi ile sektörde üreten ve stoktan satış yapan bir firma olarak kendini kabul ettirmiş, Türkiye'de ve dünyada etiket dokuma piyasasında söz sahibi olma yolunda hızlı bir şekilde yol katetmekle birlikte daha fazlasını hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda Halen Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında birçok ülkeye ihracat yapılmakta ihracatını artırma yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.